10 Niedziela Zwykła

Dzisiaj procesja eucharystyczna w naszym Kościele o 16.30 połączona z nabożeństwem czerwcowym. Po nabożeństwie Msza św. o 17.00.

O 17.00 zmianka tajemnic różańcowych w kościele św. Marcina. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę naszego kościoła, a przed kościołem młodzież kwestuje na organizację Światowych Dni Młodzieży.

W kościele św. Marcina w Oktawie Bożego Ciała, w dni powszednie, procesję eucharystyczną odprawiamy w po Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym). W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła św Marcina. W tym dniu wspominamy także św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.00 u św. Marcina odbędzie się włączenie Młodzieży Maryjnej do Medalu MB Niepokalanej. Od soboty włącznie w dni powszednie nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy św. Wieczornej w kościele św. Marcina.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach. Po Mszy św. będzie piknik. Zapraszamy.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa na Jasną Górę w dniu 20.06.2015 r. Szczegóły w gablotce.

Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę na Bałkany w terminie 29.06 – 8.07 b.r. Oto trasa: Skopje – Ohryda – Durres – Tirana – Berat – Gjirokastra – Butrinti – Weria – Saloniki – Belgrad. (w tym jeden dzień odpoczynku nad morzem). Cena 2290 zł. Zgłoszenia u ks. Dziekana.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Wtorek         – wspomnienie św. Efrema, diakona