33 Niedziela Zwykła Rok „A” (19.11.2023)

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Grupa Charytatywna kwestuje przed kościołem  na pomoc potrzebującym. Grupa przygotowała także drobne upominki dla Parafian. Jednocześnie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w regularne działania charytatywne. Numer telefonu podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Informacje można także uzyskać dzisiaj bezpośrednio od członków Grupy Charytatywnej.

Dziś  Oaza Młodzieży zaprasza na Wieczór Adoracji. Rozpoczęcie o godz. 18:00. Czas rozważań w ciszy będzie przeplatany modlitewnym śpiewem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla.

W przyszłą niedzielę 26 listopada będziemy przeżywać Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za młodzież. W tym dniu odbędzie się coroczna zbiórka na cele duszpasterstwa młodzieży, które zostaną podzielone między naszą parafię, a duszpasterstwo młodzieży w dekanacie i diecezji. Nasza młodzież będzie kwestować po każdej Mszy Świętej.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Kwiatowej, Powstańców Śląskich i Żbickiej(2). Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego prezbitera

Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Środa – wspomnienie św. Cecylii

Piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

Sobota – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Ewę Szpotowską…… wieczny odpoczynek…..