6 Niedziela Zwykła (11.02.2024)

Dzisiaj rozpoczynamy  40-godzinne nabożeństwo. Po Mszy św. o godz. 11.00, do Mszy św. wieczornej będzie trwać wystawienie Najświętszego Sakramentu, a potem, w poniedziałek i wtorek – od godz. 7.30 do 18.00. Róże różańcowe podejmują adoracje w tym czasie. Zachęcamy wszystkich do adoracji Najświętszego Sakramentu w te święte dni.

W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. W tym dniu odprawiamy Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00, podczas których przyjmiemy na głowę popiół i rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i nie ma dyspensy od niego. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki o 17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Przed Gorzkimi Żalami o 15.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Nasza Parafia organizuje nocne czuwanie na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Wyjazd w piątek 8 marca o godz. 17:00, czas wolny na kolację, następnie Apel Jasnogórski i rozpoczęcie czuwania, które potrwa do 4:00. W czasie czuwania będzie dostępna sala, gdzie każdy w dowolnym momencie będzie mógł wyjść odpocząć, coś zjeść. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy!

W ostatnich dwóch tygodniach na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(2), Gadomskiego, Grunwaldzkiej,  Wyzwolenia, Żbickiej i z Czułowa. Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Danutę Feliksiak i Wiesława Wójcika …. Wieczny odpoczynek….