Błogosławieństwo lektorów

W sobotę 27 marca na Mszy Świętej o godz. 12:00, dwunastu ministrantów z naszej parafii zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji lektora. Eucharystii przewodniczył ks. Ryszard Kilanowicz – Archidiecezjalny opiekun Służby Liturgicznej, udzielając również błogosławieństwa nowym ministrantom słowa Bożego. W homilii ks. Ryszard zwrócił uwagę na fakt, że ministrantem czy lektorem nie jest się tylko przy ołtarzu i świadectwo o Jezusie powinni dawać zawsze.

Ksiądz Proboszcz w czasie podziękowań zwrócił się do rodziców nowych lektorów, dziękując im za trud wychowania, podkreślając, że radość z tej dwunastki, to owoc ich świadectwa i poświęcenia. Natomiast ks. Jan zachęcił młodych do bycia otwartym na głos Boga i Jego Wolę wobec nich, a wszystkich obecnych prosił o modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Nowo pobłogosławionym lektorom życzymy wytrwałości, gorliwości oraz radości z pełnionej posługi przy ołtarzu Chrystusa.