Boże Narodzenie – 25.12.2018

Naszym Drogim Parafianom i Gościom, na Boże Narodzenie, składamy Serdeczne Życzenia. Życzymy obfitości błogosławieństwa od Bożej Dzieciny. Niech w każdym z Waszych domów zagości Pokój i Radość. Szczęść Boże!

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła, szopki, za ubranie choinek, Zespołowi charytatywnemu za rozprowadzenie świec wigilijnych i odwiedziny chorych z paczkami i Zespołowi Interwencyjnemu za paczki dla ubogich rodzin. Dziękujemy  Wam, Parafianom, za liczny udział w tej spowiedzi.

Jutro, wypada święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 30. grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W czwartek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Kolęda gromadzi całą rodzinę na modlitwie i błogosławieństwie kapłana. W domu nakrywamy stół obrusem, stawiamy na nim krzyż, świece, talerz z wodą święconą, którą pobieramy z zakrystii, i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują na stole zeszyty do religii.

Plan kolędy jest kliknij tutaj

Msze św. w czasie kolędy będą odprawiane w tygodniu tylko o godz. 7.00 rano, również w soboty.