Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana 26.12.2017

Dzisiaj obchodzimy święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W niedzielę wypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jest to ostatni dzień roku 2017. Wspomnimy także św. Sylwestra, papieża. Na zakończenie roku o godz. 16.15 uroczyste Nieszpory ze śpiewem „Święty Boże” i hymnem dziękczynnym „Ciebie, Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. wieczorna.

Ks. dziekan organizuje pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła, św. Andrzeja, św.
o. Pio – (wypada w przyszłym roku 60. r. jego śmierci) i św. Antoniego, od 18 do 29 maja w przyszłym roku. Koszt 3050 zł i ok.165 EUR.

Ks. dziekan organizuje także pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 10 do 17 października 2018 r. Koszt 1050 $ i 600 zł. Zgłoszenia u ks. dziekana.

Zarząd Osiedla Żbik serdecznie zaprasza mieszkańców osiedla na spotkanie opłatkowe w dniu 6 stycznia o godzinie 15.30 w budynku sołtysówki przy ul. Okrężnej 9

Kalendarz liturgiczny:

Środa        – święto św. Jana Ewangelisty. Na Mszy św. o 6.30 poświęcenie wina.

Czwartek   – święto Świętych Młodzianków

Plan kolędy jest również na naszych stronach internetowych Kliknij aby zobaczyć

Msze św. w czasie kolędy będą odprawiane w tygodniu tylko o godz. 7.00 rano, również w soboty.