I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w roratach wszystkich parafian a szczególnie dzieci z klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. Udział w Roratach jest koniecznym elementem przygotowania w celebracji Mszy św. – oraz oczekiwaniem na przyjęcie Jezusa w eucharystii. Dlatego zachęcamy do poważnego potraktowania przez rodziców uczestnictwa dzieci tak ważnym okresie roku liturgicznego.  Poświęcenie medalików dla dzieci I-komunijnych odbędzie się w sobotę 7 grudnia na wieczornej mszy św. – w wigilię Niepokalanego Poczęcia NMP.

 Zmianka różańcowa dziś o 16.30, a składka przeznaczona budowę kościoła i plebani.

Dzisiaj, przed wspomnieniem św. Barbary, patronki górników, o godz. 11.00 w kościele św. Marcina Msza św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru i Diabazu i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele w niedzielę, 8. grudnia o godz. 11.00.

Zgodnie z zarządzeniem naszego metropolity ks. bpa Marka Jędraszewskiego od jutra, w dni powszednie, od godz. 17.30 do 18.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, zakończona litanią do św. Jana Pawła II w intencji kościoła i ojczyzny.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W najbliższą sobotę w ramach Dobrej Soboty Grupa Charytatywna zaprasza wszystkie chętne dzieci na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zapraszamy na godz. 15:00. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie dzieci w zakrystii.

Caritasowskie świece wigilijne będzie można nabyć w czasie kiermaszu stroików świątecznych, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia po każdej Mszy Św.

Od 6 do 8 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe zamknięte w domu franciszkańskim przy ul. Legionów Polskich 19A. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Wężyka i Żbickiej  . Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera

Wtorek          – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Środa             – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Piątek            – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Sobota           – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła