II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

Dzisiaj wypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasz Parafialny Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy – 6 zł, a dużej – 12 zł. Można przy ich zakupie złożyć ofiarę na dzieła miłosierdzia w naszej parafii. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny, W Adwencie Roraty w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież.

W sobotę, 16. grudnia, od godz. 9.00 do 12.00 będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy tych chorych zgłaszać do piątku włącznie. W tym dniu odprawimy Mszę św. dla chorych na os. Żbiku na ul. Okrężnej (budynek starej szkoły) i w Czatkowicach o godz. 13.00. Prosimy krewnych i sąsiadów o umożliwienie tym chorym przybycia na Msze św.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w niedzielę 31. grudnia) o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Wrzosowej i z Nowego Sącza. Serdeczne Bóg zapłać.

Organista i P. Kościelny będą w tym tygodniu roznosić opłatki do naszych domów: w poniedziałek – Żbik, wtorek – Czatkowice, środa – Reymonta, Dąbrowskiego, Legionów Polskich, Długa 8 i 10; czwartek – Długa i Żbicka domy prywatne, Żbicka bloki, Szarych Szeregów oraz Długa bloki 14,16,18; piątek – Długa 21, 23, 12 oraz Stopki i Krakowska; w sobotę Ćmany.

Ksiądz Dziekan organizuje pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła, św. Andrzeja, św. o. Pio i św. Antoniego, od 18 do 29 maja w przyszłym roku. Koszt 3050 zł i ok.165 EUR. Lub w tym samym czasie na Bałkany w tym Medjugorje. Koszt 2550 zł i ok. 135 EUR. Ks. Dziekan wybierze tę pielgrzymkę, na którą będzie więcej chętnych. Zgłoszenia u ks. dziekana do końca grudnia. Programy są wywieszone w gablotce.

Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Środa    – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy