II Niedziela Adwentu

ii-nedziela-adwentuDzisiaj wypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 12.30 w naszym kościele odprawimy Mszę św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru i Diabazu i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny. Za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.”, odprawiona zostanie Msza św. w niedzielę, 11. grudnia o godz. 11.00 w kościele św. Marcina. O godz. 16.00 młodzież oazowa organizuje dla dzieci spotkanie ze świętym Mikołajem. O 16.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na budowę i wykończenie naszej świątyni. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne.

Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy – 5 zł, a dużej – 12 zł. Można przy ich zakupie złożyć ofiarę na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

We czwartek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Matki Bożej w Jej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia poprzez udział we Mszy św. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00 i 18.00.

W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się Krąg Biblijny w Domu Parafialnym.

W piątek, 9. grudnia, na Mszy Świętej o 18.00 – poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św., a po Mszy św. Oaza zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy. Jest to nabożeństwo z tradycji Kościoła Wschodniego, które wychwala Maryję w tajemnicy zwiastowania i pomoże nam dobrze przeżyć Adwent. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele św. Marcina.

W Adwencie Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami i młodzież.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny (wypada w Nowy Rok) o godz. 12.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W minionym tygodniu na wykończenie  naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Szarych Szeregów, Żbickiej(2) i OSP Czatkowice. Serdeczne Bóg zapłać.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej, w ubiegłą niedzielę zebrał na kweście przed dwoma kościołami 6499 . Serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w kwestę.

W przyszłą niedzielę przed naszym Kościołem będzie kiermasz szopek i ozdób świątecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Filipowskiej.

Ks. Dziekan organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 18 marca w przyszłym roku. Koszt 1040 $ i 600 zł. Zgłoszenia u ks. Dziekana Andrzeja Szczotki do końca grudnia.

Od jutra Pan kościelny i organista będą roznosić opłatki do naszych domów:                        

  • Poniedziałek – Czatkowice,
  • Wtorek-Żbik
  • Środa – Reymonta i Długa 10,
  • Czwartek – Legionów Polskich, Dąbrowskiego, Długa 8 i domy oraz Szarych Szeregów,
  • Piątek – Długa 12, 14, 16, 18, 21, 23.
  • Sobota – Ćmany
  • Poniedziałek 12.12. – Żbicka domy i bloki oraz Stopki, Krakowska strona lewa.

 

Zaraz zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny a wszystkich zachęcamy aby zadbali o to aby opłatki nabywane przez nas w różnych galeriach i supermarketach były poświęcone.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Środa   – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła