II Niedziela Adwentu

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa. Składka przeznaczona jest na budowę kościoła na Ćmanach. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny.

Dzisiaj przed kościołem strażacy OSP Krzeszowice kwestują i rozprowadzają kalendarze na zakup nowego wozu bojowego, który zastąpi stary. Będą także odwiedzać mieszkańców w domach z kalendarzami i kwestować. Wesprzyjmy to dzieło.

W przyszłą niedzielę przed kościołem Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał caritasowskie świece wigilijne, które zapalimy na wigilijnym stole na znak solidarności z ubogimi. Cena świecy – 5 zł, a dużej – 12 zł.

We wtorek jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. zapraszam na Mszę św. na godzinę 18.00.

W sobotę, 12. grudnia, od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych w ramach odwiedzin świątecznych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy tych chorych zgłaszać do piątku włącznie.
Pan Organista i Kościelny w poniedziałek będą roznosić opłatki na ul. Długiej: 10, 21,23, oraz 12,14,16,18

12 grudnia o godz. 17.00 w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II na Białych Morzach ks. kard. Stanisław Dziwisz zainauguruje Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św., podczas której otworzy Drzwi Miłosierdzia w papieskim Sanktuarium.

W piątek zmarł nagle ks. Józef Siedlczyński CM, który przebywał w Krzeszowicach na Nowej Wsi w latach 2002-2009. Szczegóły na klepsydrze w gablotce. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Czatkowic Gr. Grunwaldzkiej, Targowej Kwiatowej Żbickiej i z Francji. Serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dziekan organizuje 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii w dniach od
9 do 16 kwietnia.
Na terenie Jordanii nawiedzimy: Jerach, Górę Nebo, Madabę, Petrę, Amman i miejsce chrztu Pana Jezusa. Będziemy ponadto w Nazarecie, nad jeziorem Galilejskim, w Betlejem i Jerozolimie. Koszt 1450 USD i 600 zł. Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki do 15 grudnia.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej, w ubiegłą niedzielę zebrał na kweście 5824,50 . Serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w kwestę.

Poniedziałek     –wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
Wtorek                 – uroczystość Niepokalanego Poczęcia