II Niedziela WIelkiego Postu – 17.03.2019

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Patryka, biskupa. Oaza rozprowadza kartki świąteczne, z czego dochód jest przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki o 17.15. przed Gorzkimi żalami o 15.40 odmawiamy koronkę do miłosierdzia Bożego.

We wtorek wypada liturgiczne święto św. Józefa Oblubieńca Matki Bożej.

Organizowany jest wspólny wyjazd na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach w dn. 30 marca (sobota). Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 17.00. Powrót ok. 21.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła ofiarę złożyły rodziny z ul. Majowej, Leszczynowej, Słonecznej, Szarych Szeregów, Róża Jana Pawła II i z Tenczynka. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek  – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła

●●●

Przedszkole i Żłobek „Jeżykowo” w Czatkowicach (Stary Eden) ogłasza całoroczną rekrutację dzieci od pierwszego roku życia (tel. 693-105-726).

Animatorzy Trzeźwości organizują wyjazd 23. marca do Oświęcimia-Brzezinki na Drogę Krzyżową dla osób uzależnionych i ich rodzin.

Policja poprosiła nas o przekazanie następującej informacji.

Na terenie powiatu krakowskiego wzrasta liczba oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Ich ofiarami najczęściej padają osoby starsze i samotne. Policja przestrzega przed ludźmi wykorzystującymi dobroduszność i łatwowierność, szczególnie osób starszych.

Mechanizm działania przestępców jest prosty i odbywa się według podobnego scenariusza: oszust dzwoniący do osoby – najczęściej starszej i samotnej – podaje się za członka jej rodziny lub policjanta. Podczas rozmowy telefonicznej zdobywa zaufanie starszych osób i wykorzystując ich łatwowierność, nakłania do udzielenia pożyczki na pilne wydatki lub przekazania pieniędzy w celu uniknięcia konsekwencji prawnych przez kogoś bliskiego z rodziny, wynikających np. ze spowodowania wypadku drogowego. Coraz częściej osoby podające się za policjanta informują telefonicznie, że zgromadzone na koncie pieniądze mogą być zagrożone i należy je niezwłocznie wypłacić i przekazać policji w celu zabezpieczenia przed ich rzekomą utratą. Po uzyskaniu obietnicy przekazania pieniędzy dzwoniący informuje, że po odbiór pieniędzy zgłosi się znajomy lub kurier. Osoby wręczają pieniądze pośrednikowi, a zaraz potem ślad po pieniądzach i oszustach się urywa.

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu próbowano oszukać w ten sposób już kilkanaście osób, część z nich padła ofiarami oszustów, przez co stracili oszczędności życia.

Policja nigdy nie prosi o zaangażowanie własnych pieniędzy w działania policyjne, a tym bardziej przekazanie ich poprzez pośrednika np. w celu uniknięcia konsekwencji prawnych za popełnienie przestępstwa przez kogoś z rodziny, czy też utraty z konta bankowego. W przypadku, gdy ktoś podaje się za członka Waszej rodziny, upewnijcie się czy osoba, która dzwoni jest tą, za którą się podaje, a jeśli nie macie całkowitej pewności, kto do Was dzwoni, nie podejmujcie rozmowy i nie przekazujcie żadnych informacji o sobie!

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, należy niezwłocznie powiadomić POLICJĘ na numer alarmowy 112.

Bliższe informacje w gablotce parafialnej.