III Niedziela Adwentu – 17.12.2017

Dzisiaj III niedziela Adwentu – „Gaudete”, czyli „Radujcie się”. Pan Kościelny i Organista zakończyli roznoszenie opłatków. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie ich w  domach. Opłatki jeszcze  można otrzymać bezpośrednio u nich. Również Zespół Charytatywny dziękuje wszystkim parafianom, którzy przy zakupie świec wigilijnych złożyli ofiarę na pomoc ubogim z naszej parafii.

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia. Skorzystajmy ze spowiedzi św. Spowiedź parafialna będzie w naszym kościele w piątek od 14.00 do 18.00 (przerwa od 16 do 16.30), natomiast w kościele św. Marcina spowiedź będzie w sobotę od 8 do 18.00 z przerwami jak zawsze czyli 10-10.30; 12- 14 oraz 16-16.30

W niedzielę najbliższą wypada wigilia Bożego Narodzenia. Roraty odprawimy o godz. 7.30. Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nie będzie.

Msza św. chrzcielna w święta będzie w drugi dzień świąt 26 grudnia o godz. 11.00. przygotowanie pastoralno – liturgiczne będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Długiej(3), Polaczka, Żbickiej i Żołnierzy Września. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Zaproszenie Burmistrza Gminy Pana Wacława Gregorczyka:

W radosnym oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia spotkajmy się w Rynku w Krzeszowicach w atmosferze życzliwości, dobrej woli i zrozumienia potrzeb innych ludzi. Trwa dwudniowy Jarmark Tradycji i Rękodzieła, organizowany przez Centrum Kultury i Sportu, a szczególnego znaczenia nabiera nasz „Krzeszowicki Wigilijny Stół”. Szczególnie zapraszam w niedzielę 17 grudnia o godz. 12.00 na Rynek, gdzie będzie można skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw, obejrzeć żywą szopkę i zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje i upominki. Najmłodszych zapraszam szczególnie do udziału w warsztatach świątecznych, które zakończą się wspólnym ubieraniem choinki, a każdy uczestnik warsztatów otrzyma drobny upominek. Jak co roku zbierać będziemy także żywność dla potrzebujących pomocy mieszkańców naszej gminy.