III Niedziela Adwentu

Dzisiaj III niedziela Adwentu – „Gaudete”, czyli „Radujcie się”. Wypada dziś wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Przed kościołem Zespół Charytatywny rozprowadza caritasowskie świece wigilijne. Cena małej świecy – 5 zł., a dużej – 12 zł. Można złożyć ofiarę na świąteczne dzieła miłosierdzia. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem kartki świąteczne, i sianko na stół wigilijny.

Od środy na Roratach Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W czwartek, po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę, w święto Świętej Rodziny (27. grudnia) o godz. 11.00 odprawię uroczystą Mszę św. dla małżonków, którzy obchodzą w tym roku 50-cio, i 25-lecie małżeństwa. Prosimy jubilatów o zgłaszanie swego udziału w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (2), Majowej, Polaczka, Wrzosowej, Żbickiej i os. Czatkowice Górne. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

P.Organista i P. Kościelny zakończyli roznoszenie opłatków do rodzin w naszej parafii. Dziękujemy za serdeczne ich przyjęcie. Rodziny, które były nieobecne podczas ich wizyty, mogą nabyć opłatki u nich bezpośrednio.

W dniach 25.06 – 6.07. 2016, ks. dziekan organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. W programie: Filipi – Kavala – Athos – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Patras – Ancona – Loreto – Wenecja. Koszt: 2650 zł (jeśli zbiorą się 43 osoby), lub 2790 zł (jeśli zbierze się 37 osób). Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

Poniedziałek  – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

● ● ●

Burmistrz Gminy Krzeszowice zwraca się do mieszkańców oraz przedsiębiorców z prośbą o udział w ankietyzacji prowadzonej w związku z opracowaniem „Programu Ochrony Powietrza dla Gminy Krzeszowice”. Szczegółowe informacje na temat ankietyzacji dostępne są na stronie internetowej Gminy Krzeszowice oraz w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach. Ankietyzacja prowadzona jest do 10. stycznia 2016 r. na ławce przy wyjściu są ankiety do wypełnienia w tej sprawie.