III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

Przed kościołem Oaza rozprowadza kartki świąteczne.
Od jutra w naszym kościele będą rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z naszej szkoły podstawowej. Klasy 1-3 o godz. 8.30; kl. 4-6 o godz. 11.45 i klasy 78 oraz gimnazjum o godz. 13.45.

Jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 18.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego.

29 marca (piątek) będzie w naszej diecezji dniem szczególnego kontemplowania Bożego miłosierdzia. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo pokutne, a potem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie możliwość spowiedzi św. Wieczór Bożego miłosierdzia zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątek o 17.15. Przed Gorzkimi Żalami o 15.40 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Organizowany jest wspólny wyjazd na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach w dn. 30 marca (sobota). Wyjazd sprzed kościoła św. Marcina o godz. 17.00. Powrót ok. 21.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. 

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła ofiarę złożyły rodziny z ul. Majowej, Reymonta, Szarych Szeregów i Róża M.B. Kalwaryjskiej . Serdeczne Bóg zapłać.

W najbliższym tygodniu w środę, czwartek i piątek po wieczornych Mszach Św. do godz. 19:30 Grupa Charytatywna będzie dyżurować w salce za zakrystią. Można przyjść i zgłosić wszelkie potrzeby swoje bądź osób z rodziny, sąsiedztwa itp. Zapraszamy też osoby, które chcą współpracować z Grupą Charytatywną.

Grupa Charytatywna już dziś zaprasza też na kiermasz stroików wielkanocnych, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia po każdej Mszy Świętej. Dochód z kiermaszu będzie jak zawsze przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

Zachęcamy naszych parafian do deklarowania w swoich zeznaniach podatkowych 1% już zapłaconego podatku na szlachetne cele takie jak: Caritas, Pomoc Kościołowi w Potrzebie czy Fundacja Nasza Przyszłość. Pomoc w tej kwestii i szczegóły umieszczone są w gablocie parafialnej.