III Niedziela Zwykła – 27.01.2019

 

 

 Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 w naszym kościele grupa Apostolska z Nawojowej Góry serdecznie zaprasza na musical pt. „A kto wie czy za rogiem.. w poszukiwaniu Jezusa”.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W sobotę wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice z okapnikami, by nie rozlewać wosku.

Również w najbliższą sobotę 02.02 w ramach Dobrej Soboty organizowanej przez Grupę Charytatywną w naszej parafii odbędzie się Dzień Chorych. Zapraszamy na Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych o godzinie 10.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie i  kolędowanie w kaplicy naszego kościoła. Zapraszamy wszystkie osoby chore, starsze, ale także te, które chcą przyłączyć się do wspólnego kolędowania.

W przyszłą niedzielę, w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyła ofiarę rodzina z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Jurajskiej, Ślusarczyka . Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

Czwartek       – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana