III Niedziela Zwykła

Od jutra Msze św. w tygodniu będą odprawiane w normalnym porządku tzn: poniedziałek, wtorek i czwartek o godz 7.00 a w środę piątek i sobotę o 18.00.

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
Po Mszy św. wieczornej chór parafialny z kościoła św. Marcina „Akord” z p. Lucyną Ordon-Klimczak da koncert kolęd.

W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na budowę kościoła, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJPII.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej, Długiej, Targowej (8) i Żbickiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży za tydzień w naszym Kościele odbędzie się Diecezjalna Sztafeta Modlitwy. Zapraszam za tydzień na godz. 17.00 na uroczystą Mszę św. Po Mszy św. będzie czuwanie przy żłóbku połączone ze śpiewem kolęd i rozważaniami zakończone Apelem Jasnogórskim.

W przyszłą niedzielę w kościele św. Marcina po Mszy św. wieczornej chór działający przy parafii w Sance da koncert kolęd.

W zakrystii można nabyć płytę DVD z uroczystości konsekracji kościoła w cenie 20 zł.

Strażacy OSP zebrali na kweście na poszkodowaną przez pożar w ubiegłym roku rodzinę Zająców z Filipowic 3232 zł. Rodzina ta dziękuje wszystkim ofiarodawcom, a także zaangażowanym przy zbiórce strażakom z Krzeszowic i Żbika.

Poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
Wtorek         – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
Środa            – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
Czwartek       – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła