IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu Ogłoszenia 

Przeżywamy 4 niedzielę adwentu. W tym tygodniu wigilia. Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia. Skorzystajmy ze spowiedzi św. Spowiedź parafialna będzie w czwartek w naszym  kościele od godz. 14.00 – 18.00 (przerwa: 16.00 – 16.30), natomiast  w piątek w  kościele św. Marcina 8.00 – 12.00 (przerwa: 10.00 – 10.30) i  14.00 – 18.00 (przerwa: 16.00 – 16.30).

W sobotę wypada wigilia Bożego Narodzenia. Roraty odprawimy o godz. 8.00. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się przy wigilijnej wieczerzy. Tego wieczoru w imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje.

Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu (najlepiej z ewangelii św. Łukasza rozdz. 2),
a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę. Można jeszcze nabyć w zakrystii świece na stół wigilijny.

O północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W uroczystość Bożego Narodzenia Msza św. chrzcielna o godz. 11.00. Przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych – w czwartek o godz. 18.30 w salce przy kościele św. Marcina

W Nowy Rok o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

Pan Kościelny i Organista zakończyli roznoszenie opłatków. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie ich w  domach. Opłatki jeszcze  można otrzymać bezpośrednio u nich.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (2), Danka, Dąbrowskiego(2), Kwiatowej, Czatkowic Górnych i Żbickiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Rada osiedla Żbik zaprasza mieszkańców na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w dn. 30.grudnia o godz. 17.00.w budynku remizy O.S.P. Żbik.