IV Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

W poniedziałek wypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Imieniny obchodzi ks. Wojciech Baran, który prowadzi dzieci z naszej parafii do I-szej Komunii św.. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i polecamy go Bogu w naszych modlitwach.

W środę o 18.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej w kościele św. Marcina. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami dzieci.

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina.

W przyszłą sobotę, 28 kwietnia, odbędzie się Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Uroczystościom przewodniczył będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato. Wyjazd na uroczystości we własnym zakresie – pociągiem, potem tramwajem, własnym samochodem. Będzie też autokar, który zabierze ludzi w Krzeszowicach przy kościele św. Marcina, lecz trzeba się wcześniej zapisać – tel. 539-159-891 lub 881-449-141 – szczegóły w gablotce przed kościołem.

Program uroczystości:
godz.   9.00 – Modlitewne przygotowanie
godz. 10.00 – Msza Święta i beatyfikacja w bazylice
godz. 13.00 – Zakończenie uroczystości
godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Na Skarpie i Róża O. Pio. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Dziekan informuje że pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła, Andrzeja, Mikołaja i o. Pio – (wypada w przyszłym roku 50. r. jego śmierci) – od 18 do 29 maja. Koszt 3050 zł i ok.165 EUR. Zgłoszenia u ks. Dziekana.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek  – wspomnienie św. Jerzego, męczennika
Środa     – święto św. Marka, ewangelisty