IV Niedziela zwykła

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Po Mszy św. wieczornej, chór działający przy parafii w Sance da koncert kolęd w kościele św. Marcina. Zapraszamy.

Dziś w ramach Diecezjalnej Sztafety Młodych po Mszy św. wieczornej czuwanie przy żłóbku z rozważaniami i śpiewem kolęd zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszam.

W zakrystii można nabyć płytę DVD z uroczystości konsekracji kościoła w cenie 20 zł.

We wtorek wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to 19. Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym Kościele będą odprawione o godz: 7.00 i 18.00. Do kościoła przynosimy gromnice do poświęcenia, tak zabezpieczone, by nie rozlewać w kościele wosku.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 21.00 w kościele św. Marcina.

Proszę zgłaszać w zakrystii chorych w ramach odwiedzin w pierwszy piątek miesiąca.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00. W kościele św. Marcina po Mszy św. wieczornej będzie konferencja dla klas I i II gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie pouczenie dla rodziców i chrzestnych w salce katechetycznej u św. Marcina.

W najbliższą sobotę, 6. lutego, przed Ogólnoświatowym Dniem Chorych, w kościele św. Marcina o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. dla ludzi chorych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi. Po Mszy św. chorzy obejrzą jasełka w domu parafialnym. Bardzo prosimy umożliwić chorym i osobom w podeszłym wieku przybycie do kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu będzie przeznaczona na dokończenie naszego Kościoła.

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Słonecznej, Wyzwolenia Szarych Szeregów, Chłopickiego i Grunwaldzkiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Środa   – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

Piątek  – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy