IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018

Dzisiaj o godz. 16.00 zmianka tajemnic różańcowych. Składka jest przeznaczona na budowę naszego kościoła. O godz. 10.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się Walne Zebranie Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15.

W oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Kościele o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym), a dzisiaj o 16.30.

Straż Honorowa organizuje wyjazd w sobotę 16 czerwca na Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej do Częstochowy.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym przy św. Marcinie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna.

W piątek po Mszy św. wieczornej nauki dla rodziców i chrzestnych w salce za zakrystią.

W sobotę jest wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od soboty nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach.  

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyła ofiarę rodziny z ul. Długiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

 

liturgicznego: Z kalendarza

Wtorek    – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Środa       – wspomnienie św. Norberta, biskupa

Czwartek   – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników