Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020

Dzisiaj jest druga niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rozpoczynamy także dzisiaj Tydzień Miłosierdzia.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. z naszego kościoła transmitowana będzie na kanale YouTube – kliknij aby przejść na kanał

Jest nowe zarządzenie w sprawie ograniczeń na czas epidemii. Od jutra może uczestniczyć w kościele na Mszy św. jedna osoba na 15m². W naszym kościele, liczącym 900  może uczestniczyć 60 osób, w odległości od siebie 2m i w maseczkach.

Po każdej Mszy św. udzielamy Komunii św. wszystkim którzy uczestniczą w Mszach św. przez środki masowego przekazu.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebani ofiarę złożyły i wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul Długiej, Majowej, Polnej(2), Reymonta, Stopki, Szarych Szeregów,  Żbickiej i Róża M.B. Kalwaryjskiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek     – wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Piątek      – wspomnienie św. Jerzego, męczennika

Sobota      – święto św. Marka, ewangelisty