Niedziela Palmowa – 05.04.2020

Podporządkowując się zarządzeniom Rady Ministrów do 11 kwietnia w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział 5 osób. Również obrzędy pogrzebowe objęte są ścisłym obwarowaniem , jedynie 5 osób uczestniczących w celebracji.

Istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. dla uczestniczących w przekazie telewizyjno radiowym po Mszach św. w naszym kościele.

Spowiedź św. jest codziennie od godz. 17.00 w salce za zakrystią i w bocznej kaplicy naszego kościoła.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w liturgię Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek uczcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię wielkoczwartkową rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do godz. 22.00. W tym dniu módlmy się szczególnie za kapłanów.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Od godz. 9.00 możliwość adoracji i spowiedzi św. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a po niej rozpoczniemy liturgię wielkopiątkową. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 22.00. Wielki Piątek jest dniem śmierci Jezusa za nasze zbawienie, nie możemy być wszyscy w kościele, ale adorujmy krzyż (ściągając ze ściany) w naszych domach przez m.in. pełny szacunku i czci pocałunek krzyża św.

W Wielką Sobotę nie poświęcamy pokarmów. Od godz. 10.00 możliwość adoracji i spowiedzi św.  Liturgię uproszczoną  rozpoczniemy o godz. 18.00.

W Wielką Niedzielę może przebywać w kościele już do 50 osób, wobec tego będą dodatkowe Msze św. o godz. 12.30 i  15.30

Baranki wielkanocne można nabywać na ławce przy chrzcielnicy.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebani ofiarę złożyły i wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Długiej(4), Grunwaldzkiej, Jasnej, Kwiatowej,  Legionów Polskich, Żbickiej i z Krakowa os. Ogrodowe. Serdeczne Bóg zapłać.

Pielgrzymka parafialna do Wadowic jest odwołana. Następny termin będzie prawdopodobnie 12 września.

Przed błogosławieństwem padnijmy na kolana i odśpiewajmy suplikacje.