Niedziela Palmowa (24.04.2024)

Przed kościołem Grupa Charytatywna rozprowadza stroiki świąteczne z których dochód jest przeznaczony dla rodzin potrzebujących w naszej parafii

Dziś również siostry z Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego rozprowadzają palmy z których dochód przeznaczony jest na misje kapucyńskie.

Również dziś w niedzielę Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja do kościoła. Na rynku ok 12.15 konkurs palm.

Podczas Gorzkich Żali dzisiaj będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziś o  19.00 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Przejdziemy z  kościoła  św. Marcina ul. Parkową, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła. Jest to wyraz naszej wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy serdecznie wszystkich.

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Do przeżycia rekolekcji są zobowiązani wszyscy wierzący, zwłaszcza że przez pandemię rekolekcje były zawieszone przez trzy lata. Program rekolekcji jest następujący:

— Nauka stanowa dla mężczyzn dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00.

Nauki ogólne w dni powszednie (poniedziałek, wtorek) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla kobiet, jutro w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.

Spowiedź rekolekcyjna i wielkopostna będzie  w Wielki Wtorek od godz. 16.00 do 21.00 z przerwą od 18.00 do 19.00.

Niedziela Palmowa wprowadza nas w liturgię Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek uczcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię wielkoczwartkową rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Koronka do miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a po niej rozpoczniemy liturgię wielkopiątkową. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00.  O godz. 21:00 nasza młodzież oazowa zaprasza na adorację z młodzieżą.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościołem o godz.: 9.00, 9.30, 1000, 10.30 1100, 1130, 1200, 1230, 1300. Święcenie pokarmów w Żbiku o godz. 11.00, a w Czatkowicach Górnych  o godz. 12.00. Od godz. 15.00 czuwanie przy grobie poprowadzi schola. Liturgię wielkosobotnią rozpoczniemy o godz. 19.00 i zakończymy ją procesją rezurekcyjną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Szarych Szeregów, Żbickiej i Róża M.B. Łaskawej. Serdeczne Bóg zapłać.

Rodzice Oli Dzwonek zapraszają do udziału w wielkanocnym kiermaszu ciast oraz ozdób świątecznych na rynku krzeszowickim. Jednocześnie przypominamy, że puszka z jałmużną wielkopostną przeznaczona jest na operację naszej małej parafianki Oli Dzwonek.