Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020

W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii

Nasz parafianin Mateusz Szybiak s. Bogusława i Jolanty, alumn Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie,  dnia 10 czerwca 2020 r. przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy wszystkim modlitwę w jego intencji i o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii.

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, ok. 11.15 i 17.00. Z kościoła św. Marcina po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła, gdzie będzie ostatni ołtarz i ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania).

W tym dniu uczcimy jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Roberta Michałka, wikariusza naszej parafii i Andrzeja Gieronia, misjonarza z Nowej Wsi, który tego dnia wygłosi kazania podczas wszystkich Mszy św. w naszym kościele.

Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami. O godz. 16.30 w tym dniu nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną po kościele.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele będziemy odprawiać w dni powszednie  o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym),

W minionym tygodniu ofiarę na budowę i wykończenie kościoła i plebanii oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Długiej, Reymonta, Szarych Szeregów, Żbickiej, z ul. Meissnera w Krakowie oraz rodzice dzieci z I-szej Komunii św.. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Piątek         – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego męczennika oraz towarzyszy

Sobota           – wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła

●●●

Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia o przedłużeniu terminu wyłożenia do publicznego wglądu projektów planu zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Krzeszowice. Szczegóły w gablotce parafialnej.