Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019

Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego – we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.

W środę Msze św. na zakończenie roku szkolnego:

▬ godz. 8.00 dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (w starym kościele)

▬ godz. 8.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 (w nowym kościele)

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, ok. 11.15 i 17.00. w kościele św. Marcina po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania).

Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami. O godz. 16.30 w tym dniu nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną po kościele.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.30 (z nabożeństwem czerwcowym),

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Modrzewiowej, Spokojnej i Żołnierzy Września . Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas

Piątek           – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika