Niedziela Trójcy Przenajświętszej (26.05.2024)

Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, ok.11.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele św. Marcina wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Apteczną, Szkolną i Żbicką do czwartego ołtarza przy naszym kościele, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania).

O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją po kościele.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17.30 (z nabożeństwem czerwcowym), a w przyszłą niedzielę o 16.30.

W następną niedzielę 2 czerwca zmianka różańcowa o godz. 16.00. Składka będzie przeznaczona na spłatę drzwi wewnętrznych

1 czerwca o godz. 18.00 w kościele św. Marcina będzie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Kongresu Eucharystycznego

Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Aprite le porte” zaprasza na Piknik Rodzinny w niedziele 9.06.2024r. na placu przed kościołem. W związku z tym Msza św. będzie  o godz. 16:00 a od 17:00 do 21:00 wszyscy będą mogli bezpłatnie skorzystać ze wszystkich atrakcji oraz posiłku. O godz. 19:20 koncert p. Jacka Wójcickiego. W trakcie pikniku odbędzie się loteria w której główną nagrodą będzie 55 calowy telewizor. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dofinansowanie wystroju kościoła. Szczegóły w internecie i na plakatach. Zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Reymonta, Szarych Szeregów, Żbickiej, Róża M.B. Fatimskiej i rodzice dzieci I-szo komunijnych. Serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Czwartek – uroczystość Bożego Ciała

Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika