Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018

Dzisiaj wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, ok. 11.15 i 17.00. w kościele św. Marcina po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do Rynku ulicą Parkową – tradycyjnie do 3 ołtarzy, a potem ulicami: Danka, Szkolną i Żbicką do nowego kościoła, gdzie ok. godz. 11.15 na zakończenie procesji odprawimy Mszę św. (już bez kazania).

Prosimy o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji i do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i z dzwoneczkami. Jest pięknym zwyczajem, że okna domów na szlaku procesji Bożego Ciała przyozdabiamy kwiatami, obrazami i lampkami. O godz. 16.30 w tym dniu nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną po kościele.

W Oktawie Bożego Ciała procesję eucharystyczną po kościele będziemy odprawiać w dni powszednie  o godz. 17.30 (z nabożeństwem majowym i czerwcowym).

W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi św. od 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka tajemnic różańcowych, a o 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną. Składka będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się Walne Zebranie Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15.

Straż honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 16 czerwca. Szczegóły w gablocie.  

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul.  Długiej (2) i Róża M.B. Łaskawej. Ofiarodawcom – serdeczne Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny

Wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

Piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Uczniowski Klub Sportowy JEDYNKA oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach oraz sponsorzy zapraszają dzieci w przyszłą niedzielę 3 czerwca od godz. 11 do 18 na piknik organizowany przy SP1 przy ul Długiej.