Ofiarowanie Pańskie – 02.02.2020

Dzisiaj wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy święcenie gromnic. Składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebani. W domu parafialnym przy kościele św. Marcina, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju. O godz. 16.30 zmianka różańcowa.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8 lutego zapraszamy na nasz parafialny dzień chorego. Od 9.00 będzie spowiedź, o godz. 10.00 Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych. A po mszy spotkanie przy kawie i herbacie w kaplicy bocznej.

We wtorek 11. lutego organizujemy z parafią św. Marcina pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach dla ludzi chorych i w podeszłym wieku. Wyjazd autobusem sprzed kościoła św. Marcina o godz. 8.30. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Reymonta. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

Środa             – wypada wspomnienie św. Agaty

Czwartek       – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

●●●

Młodzieżowa Rada Miejska w Krzeszowicach zaprasza Państwa  8 lutego  od godz. 10.00 do Szkoły Podstawowej nr 2 na ul Szkolnej na  kiermasz ciast i słodkości . Fundusze z kwesty przeznaczone będą  na sprzęt i rehabilitację dla Kacperka Rylo .