4 tydzień Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

4 niedziela Wielkiego Postu

WIeli Post

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową u św. Marcina dla dzieci o 16.30 i o 17.15 – dla młodzieży i dorosłych.

Dzisiaj,  Zespół Charytatywny rozprowadza przed kościołem caritasowskie baranki. Cena – 5 zł. można złożyć ofiarę na dzieła charytatywne w naszym mieście, a młodzież oazowa sprzedaje kartki świąteczne,

W środę, w naszym kościele o godz. 18.00 ks. bp. Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania  młodzieży z III klas Gimnazjum. W poniedziałek i wtorek kandydaci do bierzmowania przyjdą do starego kościoła na godz. 18.00 na duchowe przygotowanie. We wtorek, w starym kościele, od godz. 17.00 do 18.00 spowiedź św. dla bierzmowanych i ich rodzin.

W czwartek wypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00, będzie odprawiona msza św u św Marcina w intencji rzemieślników Cechu Rzemiosł Różnych z Krzeszowic.

W przyszłą niedzielę (22. marca) parafie z dekanatów; Bolechowickiego, Czernichowskiego, Trzebińskiego i Krzeszowickiego, a zatem także nasza parafia, są zaproszone do Centrum św. Jana Pawła II na Mszę św. o godz. 17.00 i Procesję Światła. Udający się na uroczystość zrobią to tym razem we własnym zakresie.

Straż Honorowa organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w Wielki Piątek – szczegóły w gablotce przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła i renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z Armii Krajowej, Działkowej, Majowej, Reymonta, Żbickiej, Szarych Szeregów, Cech Rzemiosł Różnych i z Siedlca. Serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się Walne Zebranie Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej w Domu Parafialnym. Zespół zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działalnością charytatywną. Pierwszy termin – godz. 11.00, drugi – 11.15.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej, który prowadzi bardzo pożyteczną działalność charytatywną w naszej parafii, lub na Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Na stoliku wśród gazet znajdują się kartki z bliższą informacją na ten temat i numerem konta bankowego.

W Krzeszowicach powstaje Językowa Szkoła Podstawowa o charakterze katolickim, ul. Nowa Wieś 57. Zainteresowani rodzice dzieci kl. I i II zaproszeni są na spotkanie informacyjne w sobotę, 21 marca o godz. 10.00.