Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020 r.

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Obchodzimy 20. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W całym kraju kwestuje się na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed naszym kościołem młodzież kwestuje na ten cel.

W środę 14 października o godz. 18:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI, VII i VIII.

W sobotę 17 października zapraszamy na wieczornicę o Janie Pawle II zakończoną Apelem Jasnogórskim. Wieczornica rozpocznie się po wieczornej Mszy św. o 18.00.  zapraszamy wszystkich.

 W przyszłą niedzielę, 18. października, w naszej Parafii wypada odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi ks. bp Janusz Mastalski o godz. 11.00. Przygotowaniem do tego wydarzenia będzie Triduum przed odpustem. Poprowadzi je ks. Mateusz Hosaja były kustosz sanktuarium JPII w Krakowie. W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na Msze św. o 18.00. Będzie skierowane do nas słowo przygotowujące nas do odpustu. Uznajmy to jako takie rekolekcje parafialne.

Po Mszy św. odpustowej będzie otwarcie wystawy poświęconej setnej rocznicy urodzin naszego patrona.

W sobotę 17.10 będzie kiermasz strojów komunijnych w salce za zakrystią o godz. 10.00.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Na niektórych grobach od lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(2), Grunwaldzkiej, Stopki, Targowej, Żbickiej(3) i os. Ogrodowego w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Czwartek      – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek           – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Sobota          – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Ogłoszenie Marszałka Województwa Małopolskiego

Sejmik Województwa Małopolskiego kontynuuje realizację Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Składanie zadań do tegorocznej edycji rozpoczęło się 1 września i potrwa do 15 października br.

Dotychczasowe edycje tego projektu pokazały, że jest to inicjatywa doceniana. W czasie pandemii COVID-19 budżet obywatelski może stać się narzędziem, pomocą, by naprawić, choć w części, szkody. Do tej pory inicjatywa regionalnego budżetu partycypacyjnego pomogła m.in. doposażyć placówki medyczne, rozszerzyć sieć ratujących życie defibrylatorów czy zorganizować zajęcia dla zdolnej młodzieży z mniejszych miejscowości. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.