Ogłoszenia duszpasterskie 3.10.2020

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 16:00 w domu parafialnym przy kościele św. Marcina rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny będzie w lutym w przyszłym roku.

Dziś o godz. 16:15 będzie zmianka różańcowa, a o godz. 16:30 nabożeństwo różańcowe.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii. 

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30.

Nasz parafialny Zespół Charytatywny w ubiegłą niedzielę zebrał na kiermaszu książek przed kościołem na potrzebujących w naszej parafii 2200 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek o godz. 16:00 spotkanie scholii, a o godz. 19:00 grupy młodzieżowej.

W sobotę o godz. 9:00 spotkanie kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę wypada 20. Dzień Papieski pod hasłem „Totuu Tuus”. W całym kraju kwestować się będzie na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki tej akcji ok. 2000 młodych zdolnych ludzi z ubogich rodzin może uczyć się i studiować w wymarzonych szkołach. Przed naszym kościołem młodzież będzie kwestować na ten cel.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Reymonta, Stopki, Szarych Szeregów, Żbickiej, Meissnera w Krakowie i Pielgrzymi z Dąbrowy Tarnowskiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Ponieważ liczba zakażonych w Małopolsce koronawirusem w ostatnim czasie poważnie wzrosła, dlatego przypominamy i bardzo prosimy, aby uczestnicy Mszy Św. przebywający w kościele mieli założone maseczki na ustach i nosie.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Jest zaproszenie na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 10. października 2020 r..