Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu (27 XI 2022 r.)

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam na tegoroczne Roraty. Msze Święte z procesją z lampionami, kazaniami dla dzieci i losowaniem nagród od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Rozpoczęcie w najbliższy poniedziałek 28 listopada. Roraty w niedzielę o 7.30. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami. Dzieci na pierwszych roratach otrzymają książeczki na naklejki, które będą otrzymywać codziennie na zakończenie Eucharystii.

Rozpoczynamy również rozprowadzanie wigilijnych świec Caritas. Świece można nabyć przez cały Adwent na stoliku w prawej nawie kościoła. Cena małej świecy to 9 zł, dużej – 15 zł. Można również przy tej okazji złożyć ofiarę na ubogich z naszej parafii

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii.

W  następną niedzielę 4 grudnia o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św.  Mszę św. w intencji pracowników z Kopalni Wapienia „Czatkowice”. Zapraszamy pracowników, górników i ich rodziny.

W ubiegłą niedzielę Grupa Charytatywna zebrała w ramach Dnia Ubogich na pomoc dla potrzebujących 3600,70 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Stopki, Szarych Szeregów i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Środa          – święto św. Andrzeja Apostoła

Sobota          – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Stanisława Karcza…… wieczny odpoczynek…..