Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu (28 XI 2021 r.)

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci i młodzież.

Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Z tej okazji Grupa Charytatywna kwestuje na cele charytatywne. Połowa dochodu z kwesty jest przeznaczona na cele parafialne, połowa na cele diecezjalne.  Przy tej okazji zachęcamy także do poczęstowania się domowej roboty sokami, które Grupa Charytatywna rozprowadza przed kościołem.

Rozpoczynamy również rozprowadzanie wigilijnych świec Caritas. Świece są ustawione na stoliku w prawej nawie kościoła i można je nabyć przez cały Adwent. Cena małej świecy to 7 zł, dużej – 13 zł. Można również przy tej okazji złożyć ofiarę na ubogich z naszej parafii

Rozpoczynamy również Adwentową zbiórkę żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać w pudłach ustawionych z tyłu kościoła  do niedzieli 12.12 włącznie. Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.

Dziś po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert organowy o tematyce adwentowej

W najbliższą środę i czwartek, 1 i 2 grudnia zapraszamy uczniów kl. VIII na spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Młodzież wybiera jeden termin.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Chorych na pierwszy piątek prosimy zgłaszać w zakrystii.

Przez kolejne trzy niedziele odbędą się Rekolekcje Adwentowe pt. „Do czego zaproszę Jezusa?”. Nauki będą głoszone w ramach kazań, które pomogą nam lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę o godz. 18.00 przed świętem górników odprawimy Mszę św. w intencji zmarłych górników z Kopalni Wapienia „Czatkowice”. Zapraszamy górników i ich rodziny.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzeszowicach i nasza Parafia organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, na Kartkę Bożonarodzeniową. Wykonane prace zostaną przekazane osobom starszym, samotnym i chorym, przebywającym w Domach Pomocy Społecznej. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii.

Organista i P. Kościelny w tym roku nie będą roznosić opłatków do naszych rodzin. Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii, który rozprowadza je w imieniu P. Organisty i własnym.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Powstańców Śląskich, Szarych Szeregów, Żbickiej(8) oraz z ul. Smoluchowskiego w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Z ławki pod chórem można wziąć książki naszego abp. Pt: „ Rzym św. Jana Pawła Wielkiego”

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek      – święto św. Andrzeja, apostoła

Piątek        – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Sobota       – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary, dziewicy i męczennicy