Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu (6 III 2022 r.)

Dzisiaj o godz. 15.30 – zmianka różańcowa. O godz. 16.00 Gorzkie Żale. Składka jest przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki o 17.15, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00. Przed Gorzkimi Żalami o 15.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W ubiegłą niedzielę oraz w Środę Popielcową Grupa Charytatywna zebrała na pomoc uchodźcom 19014,36 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nasza Parafia przekazała już pierwsze dary do Towarzystwa Polskiego w Samborze: ponad 150 kg żywności, ponad 1000 szt. środków czystości, ponad 2300 szt. środków opatrunkowych, 35 kocy i śpiworów oraz 50 szt. ręczników. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Organizujemy kolejny transport darów do Sambora, który tym razem za pośrednictwem żyjących tam sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi będzie przekazany również ukraińskim żołnierzom. Zbieramy przede wszystkim materiały opatrunkowe, żywność, koce, artykuły higieniczne. Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w gablotce przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Dary można składać codziennie do pudeł ustawionych z tyłu kościoła.

Rozpoczęliśmy rozprowadzanie wielkanocnych baranków Caritas. Można je nabyć codziennie w okresie Wielkiego Postu przy stole w prawej nawie kościoła. Cena baranka to 7 zł.

Z tyłu kościoła po lewej stronie jest również skarbonka przeznaczona na jałmużnę postną. W tym roku w całości zostanie ona przekazana na pomoc Ukrainie i uchodźcom.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Grunwaldzkiej, Sosnowej, Wyzwolenia i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek   – wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

Wtorek             – wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika
Środa                – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki

Maltańska Służba Medyczna w Krzeszowicach organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „ODDAJ KREW DLA UKRAINY”. Krew można oddać w niedzielę 13 marca od 9.00 do 13.30 przy ul. Targowej 9. Szczegóły w gablocie parafialnej.

W odpowiedzi na sugestie parafian w naszej świątyni pojawił się świecznik wotywny w lewej nawie kościoła, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej-Królowej Pokoju i Relikwiach św. Jana Pawła II. Ofiara za świecę wynosi 2 zł. Każda świeca oznacza jakąś intencję. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczane na wykończenie naszego kościoła.