Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu (4 XII 2022 r.)

 

Dzisiaj o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, a składka jest przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W Adwencie środowa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana o godz. 17:45.

W czwartek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Matki Bożej w Jej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia poprzez udział we Mszy św., które odprawimy o godz. 7.00 i 18.00.

W czwartek 8 grudnia na Mszy Świętej o godz. 18:00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

W środę i czwartek 7 i 8 grudnia o godz. 19:00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VIII. Wybieramy jeden z podanych terminów.

Rozprowadzamy wigilijne świece Caritas. Świece są ustawione na stoliku w prawej nawie kościoła i można je nabyć przez cały Adwent. Cena małej świecy to 9 zł, dużej – 15 zł. Można złożyć także ofiarę na ubogich z naszej parafii.

W kolejną niedzielę 11 grudnia, po każdej Mszy Świętej, nasza schola dziecięca będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona dofinansowanie zimowych rekolekcji.

Rozpoczynamy Adwentową zbiórkę żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła do niedzieli 18.12 włącznie. Że złożonych darów będą przygotowane świąteczne paczki dla potrzebujących osób z naszej parafii. Za wszelkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Poświęcone dzisiaj opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii, który je rozprowadza w imieniu P. Organisty i własnym.

W sobotę, 17 grudnia, od godz. 9.00 do 12.00 z posługą sakramentalną, przedświąteczną, będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Wyzwolenia, Żbickiej(2), z Czułowa i z Paryża we Francji.  Serdeczne Bóg zapłać.

Nasza Parafia i Szkoła Podstawowa nr 1 zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Kartki wykonujemy dowolną techniką w formacie A5. Prace można składać w zakrystii lub w szkole do 15 grudnia. Wszystkie kartki zostaną przekazane osobom starszym, samotnym, chorym w Domach Pomocy Społecznej.

W  przyszłą niedzielę 11 grudnia przed naszym kościołem Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej organizuje zbiórkę na zapomogi dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.

Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krzeszowicach informuje o akcji poboru krwi 8 grudnia 2022 w Szkole Podst. nr 1 przy ul. Długiej 22 od 9.00 do 11.00.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek          – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Środa               – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek      – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Sobota          – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

 

               W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Czesław Żyrek i Stanisław Lasoń…… wieczny odpoczynek…..