Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu (5 XII 2021 r.)

Dzisiaj o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, a składka jest przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

W środę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Matki Bożej w Jej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia poprzez udział we Mszy św., które odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszach św. odmówimy litanię do św. Józefa i  Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa.

W najbliższą środę 8 grudnia o godz. 19:00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VI, VII i VIII.

Również w środę, 8 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 18:00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

Trwa w naszej parafii Adwentowa zbiórka żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać w pudłach ustawionych z tyłu kościoła do przyszłej niedzieli 12.12 włącznie. Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii.

Rozprowadzamy także wigilijne świece Caritas. Świece są ustawione na stoliku w prawej nawie kościoła i można je nabyć przez cały Adwent. Cena małej świecy to 7 zł, dużej – 13 zł. Można złożyć także ofiarę na ubogich z naszej parafii.

W ubiegłą niedzielę Grupa Charytatywna zebrała w ramach V Światowego Dnia Ubogich 2476 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W kolejną niedzielę 12 grudnia, po każdej Mszy Świętej, nasza schola dziecięca będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona na zakup strojów dla scholi i dofinansowanie zimowych rekolekcji.

1. Organista i P. Kościelny w tym roku nie będą roznosić opłatków do naszych rodzin. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii, który je rozprowadza w imieniu P. Organisty i własnym.

W sobotę, 18. grudnia, od godz. 9.00 do 12.00 z posługą sakramentalną, przedświąteczną, będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Stopki, Szarych Szeregów, Żbickiej(4) i Róża M.B. Kalwaryjskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Wtorek         – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła