Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu (6 XII 2020 r.)

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa. O godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, a składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

We wtorek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Matki Bożej w Jej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia poprzez udział we Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

W Adwencie Roraty w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00.

Prosimy naszych Parafian, aby korzystali ze spowiedzi przedświątecznej podczas całego Adwentu. Nie będzie
w tym roku spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z naszego dekanatu.
 Zatem prosimy nie odkładać spowiedzi przed same święta. Można z niej skorzystać codziennie przed Mszą poranną o godz. 7.00
i wieczorem od godz. 17.30 do 18.30, oraz w niedziele podczas Mszy św.

Organista i P. Kościelny w tym roku nie będą roznosić opłatków do naszych rodzin. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii.

Grupa charytatywna rozprowadza świece wigilijne Caritas. Można je nabyć na stoliku w prawej nawie. Trwa także adwentowa zbiórka żywności do przyszłej niedzieli. Żywność z długim terminem ważności oraz środki czystości można składać w pudłach przy wyjściu z kościoła. Z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz stroików świątecznych po każdej Mszy św. Dochód będzie przeznaczony na potrzebujących w naszej parafii.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny, 27. grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

W sobotę, 19. grudnia, od godz. 9.00 do 12.00 z posługą sakramentalną, przedświąteczną, będziemy odwiedzać chorych, którzy nie wychodzą z domu. Prosimy zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej lub
w zakrystii.

W zakrystii można nabyć książkę z refleksjami na obecny rok liturgiczny ks. Piotra Wróbla (pracował w Krzeszowicach).

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(2), Szarych Szeregów, Stopki, Widokowej, Wyzwolenia i Żbickiej(4). Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek        – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota          – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe