Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2 I 2022 r.)

Dziś wypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza.

Dziś o 16.15 zmianka tajemnic różańca. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

W czwartek wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to uroczystość obowiązująca w sumieniu i dlatego Msze św. – jak w niedzielę.

W czwartek 6 stycznia po każdej Mszy Świętej ministranci i lektorzy będą rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę. Jest to okazja do podziękowania im za cały rok wytrwałej służby przy ołtarzu i zaangażowanie w życie parafialne.

Zapraszamy do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli 6 stycznia. Orszaki wyruszą po Mszach św.: w naszym kościele oraz w kościele św. Marcina o godz. 11:00, a na Nowej Wsi o 10:30 na rynek, gdzie nastąpi pokłon mędrców a po nim wspólne kolędowanie. Każdy z uczestników otrzyma koronę oraz śpiewnik. Tym razem nasz orszak będzie miał kolor niebieski, dlatego zachęcamy dzieci, aby ubrały na siebie coś w tym kolorze. Udział w orszaku niech będzie dla nas okazją do świadectwa naszej wiary, którą przeżywamy w pokoju i z wielką radością. Zapraszamy dzieci z całymi rodzinami.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

Zapraszamy wszystkie rodziny z poszczególnych rejonów na Msze św. o 18.00 z nabożeństwem zawierzenia i rodzinnym błogosławieństwem relikwiami pastuszków z Fatimy i św. Jana Pawła II.

Plan mszy kolędowych:

Poniedziałek 3.01.2022 – ul. Szarych Szeregów

Wtorek 4.01.2022 – ul. Żbicka

Środa 5.01.2022 – ul. Długa

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Brzeziny, Czatkowice Górne, Dąbrowskiego, Długiej, Gadomskiego, Krawczyńskiego, Na Błonie, Na Wzgórze, Podleśnej(2), Powstańców Śląskich, Różana Dolina, Słonecznej, Szarych Szeregów, Tęczowej, Wrzosowej, Żbickiej, z ul. Lipskiej w Krakowie i z os. Ogrodowego w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.