Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia (24 IV 2022 r.)

 

Dzisiaj wypada druga niedziela Wielkanocna. „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny. Dlatego ta niedziela jest ustanowiona Świętem Miłosierdzia Bożego, Hasłem tegorocznego święta są słowa „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, nawiązujące do trwających przygotowań do dwudziestolecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które będziemy przeżywać już w sierpniu tego roku. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach obchodzona jest uroczystość odpustowa.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kościele będzie Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważaniami.

Dziś po każdej Mszy Świętej nasza młodzież oazowa zbiera ofiary na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji. Przy tej okazji można zabrać dziesiątkę różańca.

Dziś o godz. 18:00 młodzież oazowa zaprasza na Wieczór Adoracji. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W najbliższą środę 27 kwietnia o godz. 19:00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VI, VII, VIII.

W najbliższą sobotę 30 kwietnia o godz. 11:00 ks. bp Robert Chrząszcz udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W piątek od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

W przyszłą niedzielę, w domu parafialnym przy kościele św. Marcina, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w październiku.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka różańcowa. Składka w tym dniu jest przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Legionów Polskich, Szarych Szeregów i Widokowej.  Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek        – święto św. Marka, ewangelisty

Wtorek             Wtorek     – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (została przeniesiona z ubiegłej soboty)

Czwarte            Piątek       – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Parafia Paczółtowice organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 27.06 – 05.07 2022. W programie SIENA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – POMPEJE – NEAPOL – ORVIETO – ASYŻ.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii Paczółtowice a także u ks. proboszcza Ryszarda Pałki.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Jadwigę Konarską…..  Wieczny odpoczynek……