Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu (28 II 2021 r.)

W Wielkim Poście ofiarę na ubogich, czyli tzw. „jałmużnę postną” można składać do skarbonki pod chórem.

Również można nabyć „baranki wielkanocne” na ławkach w prawej nawie kościoła. Cena jednego baranka 6 zł. Można złożyć ofiarę na cele charytatywne w naszej parafii.

W najbliższą środę 3 marca zapraszamy na spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VI, VII i VIII na godz. 18:00.

Zapraszamy na Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki o 17.15 – dla dzieci i dorosłych.

Ze względu na pandemię i obostrzenia stąd wynikające nie będzie spowiedzi w Wielkim Tygodniu z udziałem księży z  dekanatu. Prosimy nie odkładać spowiedzi w Wielkim Poście na ostatnią chwilę. Można z niej korzystać podczas Mszy św. w tygodniu i w niedzielę.  

W czwartek wypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

Prosimy zapisywać chorych do odwiedzenia w pierwszy piątek. Odwiedziny rozpoczynamy od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zmianka tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele św. Marcina będzie odprawiona Msza św. w intencji śp. dra Czesława Kotowskiego, zasłużonego prezesa Kopalni Wapienia „Czatkowice” i przy budowie naszego Kościoła. Msza św. jest zamówiona przez Kopalnię Wapienia „Czatkowice”.

W ubiegłych dwóch  tygodniach  na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego(2), Grunwaldzkiej, Leszczynowej, Majowej, Na Skarpie, Szarych Szeregów, i Żbickiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Wiktorię Bartl.  Wieczny odpoczynek……