Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Zwykła (17 I 2021 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
W najbliższą środę 20.01. o godz. 18.00 w kościele, spotkanie do bierzmowania klas ósmych.

Ks. dziekan informuje, że jeśli zajdzie taka możliwość, to zrealizuje plan zaległych, ubiegłorocznych pielgrzymek do Fatimy w dniach od 15 do 22 maja i do Gruzji od 12 do 19 czerwca b.r. Są jeszcze miejsca wolne. Zgaszenia u ks. dziekana.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(3), Polaczka(2), Reymonta, Szarych Szeregów(3), Żbickiej(6), i Krakowa z os. Ogrodowego. Bóg zapłać

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek      – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Środa        – wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczenników
Czwartek   – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Piątek        – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera

1 – Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie:
„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.
Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

2- Ochotnicza Straż Pożarna w Miękini organizuje zbiórkę artykułów dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska, pod nazwą „Pełna miska dla burka – kocyk dla kocurka”
Druhowie OSP Miękinia zachęcają do pomocy i przeglądnięcia swoich może już niepotrzebnych tekstyliów we własnych domach lub wsparcie akcji przez dostarczenie innych materiałów wskazanych w kampanii informacyjnej.
Więcej informacji na plakatach oraz w mediach społecznościowych OSP Miękinia

 W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Józefa Czecha i Władysława Drewnika