Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu (27 III 2022 r.)

Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00, droga krzyżowa w piątki o 17.15. Zapraszamy.

W najbliższą niedzielę o godz. 15.30 – zmianka różańcowa. Składka jest przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00; proszę zgłaszać chorych na pierwszopiątkowy wyjazd do chorych.

W najbliższą sobotę 2 kwietnia naszą parafię nawiedzi ikona Świętej Rodziny. O godz. 11:00 nastąpi przywitanie ikony, następnie odprawimy Drogę Krzyżową. O godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy Świętej odmówimy Różaniec  i będziemy trwać w indywidualnej modlitwie w ciszy. O godz. 14:30 Litania do Świętej Rodziny i modlitwy zawierzenia. Na zakończenie peregrynacji o godz. 15:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i pożegnamy ikonę. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwie w intencji małżeństw i rodzin.

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na czuwanie pod Oknem Papieskim w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II tj. 2 kwietnia br., które rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do godz. 22.00.

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się  8 kwietnia w kościele św. Marcina mszą o g. 19.00. w naszym rejonie przygotowano 6 tras o długości od 20 do 59 km. Szczegóły na stronie internetowej EDK oraz Fb.

Cały czas trwa zbiórka darów, z których część jest przeznaczona dla uchodźców przebywających na terenie naszej parafii, a część jest wysyłana transportami bezpośrednio na Ukrainę. Od tego tygodnia część darów będzie również przeznaczona na coroczne paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zbieramy żywność trwałą, środki czystości, materiały opatrunkowe i leki. Wszystkie dary można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Rozprowadzamy wielkanocne baranki Caritas. Można je nabyć codziennie w okresie Wielkiego Postu przy stole w prawej nawie kościoła. Cena baranka to 7 zł.

Z tyłu kościoła po lewej stronie jest również skarbonka przeznaczona na jałmużnę postną. W tym roku w całości zostanie ona przekazana na Ukrainę.

 

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Brzeziny, Długiej(2), Reymonta, Szarych Szeregów(2) i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.