Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Zwykła (31 I 2021 r.)

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

We wtorek wypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Do kościoła przynosimy do poświęcenia gromnice, tak zabezpieczone, by nie rozlewać w kościele wosku.

2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego na Mszy Świętej o godz. 18:00, odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci I Komunijnych.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 zmianka różańcowa. Składka w tym dniu jest przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W przyszłą niedzielę, w domu parafialnym przy kościele św. Marcina, o godz. 16.00 rozpocznie nowy cykl kursu przedmałżeńskiego. Kolejny będzie w maju.

            Serdecznie zapraszamy dziewczynki z kl. III-VI szkoły podstawowej na spotkanie scholi w piątek o godz. 16:00, a chłopców od kl. III na spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:00. 

            13 lutego zapraszamy na nasz parafialny dzień chorego. Od 9,00 będzie spowiedź o godz. 10.00 Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych.     

            W ubiegłych dwóch  tygodniach  na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Czycza, Długiej, Majowej, Reymonta, Stopki, Szarych Szeregów(2), Ślusarczyka, Targowej, Źródlanej, Żbickiej i Paryża we Francji. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Z kalendarza liturgicznego:

Środa  – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

Piątek  – wypada wspomnienie św. Agaty

Sobota      – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy