Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Dobrego Pasterza IV Niedziela Wielkanocna (30 IV 2023 r.)

Jutro rozpoczynamy maj, a więc miesiąc Maryjny. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

W środę wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny. Pozostałe msze św. będą odprawiane jak w niedzielę o 7.30, 9.00 i 17.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Prosimy zapisywać chorych na wyjazd pierwszopiątkowy.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka różańcowa. Składka w tym dniu jest przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Szarych Szeregów i Żbickiej(4)

Starosta Wojciecha Pałka i burmistrz Wacław Gregorczyk zapraszają do udziału w uroczystościach Święta Narodowego 3 Maja

godz. 10.00 przemarsz z flagą narodową ulicami miasta (spod Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  przy ul. Krakowskiej 15)

godz. 10.20 uroczystość patriotyczna przy Grobie Nieznanego Żołnierza

okolicznościowe przemówienia

złożenie kwiatów

godz. 11.00  msza święta w intencji Ojczyzny  w kościele parafialnym pw. św. Marcina

W dniu 5 maja 2023 r. na terenie Kopalni Wapienia „Czatkowice” odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa dla wszystkich zainteresowanych osób.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela znajdziemy artykuły poświęcone m.in. Modlitwie o powołania i za kapłanów, Jak nie zgubić Jezusa w przygotowaniach do I Komunii Świętej oraz o Maryi Królowej Polski. Gość Niedzielny pisze o fenomenie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Męczeństwie Apostołów oraz  Wyjątkowości Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Marię Odrzywołek…..  Wieczny odpoczynek……