Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Świętej Rodziny (26 XII 2021 r.)

Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Rodziny i wspominamy św. Szczepana. Na Mszy o godz. 11.00 obchodzimy jubileusze 25-lecia i 50-lecia małżeństwa.

Jutro św. Jana Ewangelisty. Obchodzi swoje imieniny ks. Jan Jelonek, nasz wikariusz. Życzymy Mu wielu łask i błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w naszej parafii jak również w życiu osobistym. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W piątek wspominamy św. Sylwestra, papieża. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na zakończenie roku 2021 o godz. 17.15 uroczyste Nieszpory z kazaniem, ze śpiewem „Święty Boże” i hymnem dziękczynnym „Ciebie, Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. wieczorna.

W sobotę Nowy Rok 2022Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 55. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę. Jest to uroczystość obowiązująca w sumieniu.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(3), Gadomskiego, Kwiatowej, Modrzewiowej, Nad Potokiem, Polnej, Szarych Szeregów(2), Żbickiej(2) i Broniewskiego w Chrzanowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy wszystkie rodziny z poszczególnych rejonów kolędowych na Msze św. o 18.00 z nabożeństwem zawierzenia i rodzinnym błogosławieństwem relikwiami pastuszków z Fatimy i św. Jana Pawła II.

Plan mszy kolędowych:

Poniedziałek 27.12 – os. Żbik

Wtorek 28.12 – os. Czatkowice Górne

Środa 29.12 – ul. Reymonta, Stopki, Dąbrowskiego, Legionów Polskich i Krakowska.

Czwartek 30.12 – os. Ćmany

Poniedziałek 3.01.2022 – ul. Szarych Szeregów

Wtorek 4.01.2022 – ul. Żbicka

Środa 5.01.2022 – ul. Długa

Można wybrać dogodny dzień, gdyby zaistniały obiektywne lub indywidualne  przeszkody.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Zbigniewa Podobę i Bogdana Krysiaka…….Wieczny odpoczynek……

Wszystkim życzymy radosnego świętowania urodzin Chrystusa Pana. Szczęść Boże.