Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego (5 VI 2022 r.)

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj także przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika i bł. Małgorzaty Szewczyk, zakonnicy.

Dzisiaj rocznica pierwszej Komunii św. na Mszy o godz. 11.00.

Również dziś, o godz. 16.00 zmianka tajemnic różańcowych. A składka przeznaczona jest na dokończenie budowy kościoła i plebanii.

Jutro wypada święto Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz., 7.00,16.00 i 18.00. Od jutra rozpoczyna się okres liturgiczny w „ciągu roku”.

W sobotę 11 czerwca odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej zebrał w ubiegłą niedzielę na kweście przed naszym Kościołem 2.231 zł. Ofiarodawcom serdeczne podziękowania.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Różana Dolina, Wyzwolenia i Żbickiej(4). Ofiarodawcom Bóg zapłać.

Wtorek –     wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników
Środa –       wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i wspomnienie św.

Efrema, diakona i doktora Kościoła
Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Stanisława Widynę…… wieczny odpoczynek…..