Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4 IV 2021 r.)

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Na radosne Święta Wielkanocy życzymy naszym Parafianom i Gościom obfitości Bożej łaski, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla wszystkich nadzieją w życiu ziemskim i na życie wieczne.

 

Dzisiaj jutro i w następną niedzielę dodatkowe msze św. o godz. 12.30 i 15.30.

Ze względu na obostrzenia nie będzie dzisiaj zmianki różańcowej. Zelatorzy przeprowadzą zmiankę indywidualnie w swoich różach.

Dzisiejsza  składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Jutro Poniedziałek Wielkanocy. Msze św. jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W sobotę 10 kwietnia będzie w naszym kościele bierzmowanie o godz. 11.00. Sakramentu udzieli ks. bp Janusz Mastalski. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje Triduum w środę, czwartek i piątek od godz. 18.00. Spowiedź dla bierzmowanych i ich rodzin w piątek od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele będzie Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W ubiegłym tygodniu złożyły ofiarę na budowę kościoła i plebanii oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Długiej(2), Majowej, Słonecznej, Stopki, Szarych Szeregów, Żbickiej i z ul. Lipskiej w Krakowie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ramach zbiórki żywności zebraliśmy 350 kg żywności i 160 sztuk środków czystości. Z tych darów przygotowane zostały paczki na święta dla 22 potrzebujących rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Helenę Zaborowską i Krzysztofa Mazura ……Wieczny odpoczynek…..