Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych (1 XI 2020 r.)

Dzisiaj wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu nakazu zamknięcia cmentarzy, planowane uroczystości na dzień 1 i 2 listopada na cmentarzu, zostają odwołane. Jednocześnie informujemy, iż w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny, w kościele parafialnym, o godz. 14.30 odbędzie się modlitwa różańcowa z wypominkami i modlitwami za zmarłych, oraz Msza święta o godz. 15.00, która będzie sprawowana w zamówionych wcześniej intencjach. W tych dniach o godz. 17.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami. Zalecamy, aby odwiedziny grobów na cmentarzu rozłożyć na cały miesiąc listopad.

Przez cały miesiąc listopad możemy zyskać Odpusty za zmarłych:

W czasie nawiedzania cmentarza lub świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna. Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

Na niektórych grobach od wielu lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem w kancelarii (najlepiej we wtorki). Jeśli się nikt nie zgłosi, na ich miejscu odbędą się nowe pochówki.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W listopadzie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego

W środę wspominamy św. Karola Boromeusza, są to imieniny Ks. Proboszcza Karola Szałasa. Msza Święta imieninowa o godz. 18:00. Pamiętajmy o Ks. Proboszczu w naszych modlitwach.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka tajemnic różańcowych.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej(2), Majowej, Krzemionki, Słonecznej, Stopki, Szarych Szeregów, Wyzwolenia i Żbickiej(2). Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Apolonię Dębiec. Wieczny odpoczynek……