Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna (2 V 2021 r.)

 

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 2 maja to także dla nas Polaków, Święto Flagi. Składka jest przeznaczona na dokończenie budowy kościoła i plebani. O godz. 16.00 rozpocznie się nowy cykl kursu dla narzeczonych w domu parafialnym przy kościele św. Marcina. Kolejny – w październiku.

Nabożeństwo majowe – w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

Jutro wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, i 17.00. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny z udziałem delegacji z Urzędu Miasta i Gminy z P. Burmistrzem na czele.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

W sobotę, w Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Msza św. Odpustowa o godz. 12.00 w kaplicy Księży Misjonarzy na Nowej Wsi, podczas której dziękować będziemy Bogu za 13-letnią posługę duszpasterską ks. Jacka Lasonia w Krzeszowicach.

W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi ks. prof. Robert Nęcek były rzecznik kurii krakowskiej przygotowując naszą parafię do nabożeństw Fatimskich.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Powstańców Śląskich, Słonecznej, Sosnowej i Żbickiej. Składamy serdeczne podziękowania.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek   – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, hutników i strażaków

Środa      – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Czwartek  – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Sobota    – wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Z powodu pandemii nie będzie procesji na Skałkę.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Włodzimierza Siarczyńskiego i Andrzeja Wartalskiego….wieczny odpoczynek….