Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna (7 V 2023 r.)

Dziś zmianka różańcowa o godz. 16.00, a składka przeznaczona jest na inwestycje kościelne.

Dziś nabożeństwo majowe o 16.30, a w dni powszednie o 17.30. Zapraszamy wszystkich.

W sobotę 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie od 17.30.  O godz. 17.30 będą nieszpory, następnie o 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim i procesja. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Kazania na nabożeństwach Fatimskich będzie głosił  ks. Marcin Szydłowski pracujący w Sądzie Metropolitalnym. Zapraszamy wszystkich.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Grunwaldzkiej, Szarych Szeregów, Wrzosowej, Wyzwolenia, Żbickiej(2) i z Czułowa. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Sobota           – wspomnienie N.M.P. z Fatimy

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela znajdziemy ciekawy artykuł o objawieniach maryjnych oraz ważny tekst o tym jak wychować dzieci w relacji do Pana Boga. Natomiast Gość Niedzielny pisze o wartościowym przeżyciu Pierwszej Komunii Świętej oraz dylematach Kościoła na zachodzie.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Zygmunta Soleckiego i Marię Łapińską …..  Wieczny odpoczynek……